konto firmowe ranking

Dzień dobry,

wybór konta firmowego dla swojej firmy to dość trudne zadanie. Przede wszystkim dobrze jest na początku zastanowić się jak często będziesz korzystał z rachunku bankowego oraz jakie najczęściej będą wykonywane operacje. Drugą bardzo ważną kwestią są koszty. Rachunki firmowe są w głównej mierze droższe niż tradycyjne konta bankowe dla osób fizycznych.

dziewczyna - doradca finansowy - konta firmowe
Najważniejsze by rachunek firmowy był tani w użytkowaniu oraz prosty w obsłudze. Joanna, doradca biznesowy

Koszty działalności można obniżyć poprzez niższe opłaty za konto oraz operacje finansowe

W przypadku konta firmowego opłaty mogą być pobierane nie tylko za karty debetowe, ale również za standardowe operacje takie jak przelewy. Decydując się na konto polecamy sprawdzić aktualne oferty banków. Wiele z nich oferuje promocyjne oferty na start. Często możemy liczyć na dodatkowe zwroty gotówki z przeznaczeniem na ZUS lub inne opłaty. Można również znaleźć firmowy rachunek za 0 zł. W większości sytuacji jest to standard, jednak czasami muszą być spełnione dodatkowe kryteria. Przykładowo – przelew określonej kwoty co miesiąc na konto. Spotkać możemy również zwolnienie z opłaty w sytuacji gdy opłacamy ZUS lub podatek dochodowy właśnie z tego konta.

Ranking kont firmowych jest pomocny

złoty medal - dobre konto dla firmyAktualnie konto firmowe możesz założyć całkowicie przez internet. Wiele banków umożliwiło taką opcję. Warto rozpocząć procedurę otwarcia rachunku składając wniosek. Następnie w zależności od banku nastąpi dalszy proces obsługi (wizytka w oddziale lub kuriera).

 

Dużą popularnością cieszą się rachunki w takich bankach jak mBank, Alior Bank czy ING.

Pomocne rady gdy chcesz wybrać konto:

  • zastanów się ile operacji będziesz realizował miesięcznie (przelewy, opłaty)
  • przekalkuluj czy karta debetowa jest Ci potrzebna (pieniądze można wypłacać przelewem)
  • sprawdź czy bank oferuje dodatkowe korzyści w postaci np. darmowych bankomatów, atrakcyjnych lokat, brak opłat za kartę
  • w ramach rachunku warto mieć darmowe przelewy do US oraz ZUS (w przypadku firmy będziesz wykonywać je dość często)

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do założenia konta
(listę sprawdzonych propozycji znajdziesz poniżej)

Joanna
doradca biznesowy

 

Poniżej przedstawiamy oferty banków w zakresie rachunków dla firmy. Wybierz bank który jest dla Ciebie najatrakcyjniejszy i złóż wniosek online:

 

Prowadzenie firmy to stała optymalizacja kosztów

Jednym z nich jest rachunek bankowych, który spełni oczekiwania Twoje oraz Twoich pracowników. Możesz zaoszczędzić bardzo dużo, na dodatkowych opłatach oraz prowizjach. W prowadzeniu firmy właśnie to jest bardzo ważne, małe oszczędności, nawet takie niewidoczne – przyczyniają się do lepszej płynności finansowej. W skali roku czy nawet miesięcy te kilka zł, może dać kwotę, którą dużo lepiej jest przeznaczyć na inny cel, np. reklamę.

Warto mieć to na uwadze, być kreatywnym i dobrym managerem zarządzającym. Nawet jeżeli jest to Twoja jednoosobowa działalność gospodarcza – to tym bardziej – wszystko zależy od Ciebie!